Çağrı Merkezi: +90 312 236 25 23

Üyelik Sözleşmesi

KULLANICI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Sitenin ve mobil uygulamanın genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar,  aşağıda belirtilen sözleşme şartları, kuralları ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi’nin www.anatoliamucevherat.com ve Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un mobil uygulaması kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde web sitesini ya da mobil uygulamasını kullanmayınız.

Bu kullanıcı ve üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye bilgileri ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek  butona basmanız yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini Sitemize girerek bu Sözleşmeyi onaylayan Üye; Sitemizde, mobil uygulamamızda ve mağazalarımızda kişisel veri işlemleri ve üyelik, müşteri hizmetleri hususunda yapılan bilgilendirmeleri, hüküm ve koşulları önceden görmüş, okumuş, incelemiş ve anlamış sayılarak kabul etmektedir.

Anatolia Mücevherat Kuyumculuk, işbu sitede ya da mobil uygulamada mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sitede veya mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede ya da mobil uygulamada yayın tarihinde yürürlüğe girer. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk Üye ve Kullanıcılarına siteye ya da mobil uygulamasına her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

1. TARAFLAR

İnternet üzerinden veya mobil cihazınıza kurduğunuz uygulamamızdan,  www.anatoliamucevherat.com  ("Site") üyeliği için sözleşme yapacağınız taraf Anatolia Mücevherat Kuyumculuk San. Ve Tic. Ltd. Şti. ("Anatolia Mücevherat Kuyumculuk") dir.

Kullanıcı; Anatolia Mücevherat Kuyumculuk web sitesini ve uygulamasını alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

Üye; Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’tan ürün alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Anatolia Mücevherat Kuyumculuk tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireyler, gerçek kimlik bilgileri ile SİTE' deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisi, SİTE'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilir. "Üye adı" üyeye özeldir ve aynı "Üye adı" iki farklı ÜYE'ye verilmez. 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un, site ve mobil uygulama üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.

Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un,  site ve mobil uygulama üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’a  ait, www.anatoliamucevherat.com adresinde veya Anatolia Mücevherat Kuyumculuk mobil uygulamasında satışa sunulan ürünlerin;  vergiler ve diğer yasal yükümlülükler dahil bedeli ödendikten sonra, Kullanıcı veya Üye kişiye kargo firması tarafından Anatolia Mücevherat Kuyumculuk adına teslimidir.

3. KULLANIM ŞARTLARI

3.1. 18 yaşından küçük kişiler internet sitemizden veya mobil uygulamamızdan alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla kişi 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.

3.2. Alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.

3.3. Alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunda değilsiniz. Ancak çeşitli avantajlardan yararlanabilmeniz, sonraki alışverişlerinizi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

3.4. Üye, üyelik formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adres, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla Üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Reis Kuyumculuk 'un kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'un yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul eder. 

3.5. İnternet sitesinde ve mobil uygulamada satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet sitesi ve mobil uygulamada geçerlidir. 

3.6. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme, gerçekleştirmeme  hakkını saklı tutar. 

3.7. İnternet sitesi ile mobil uygulamada ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve sitede kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler https://www.anatoliamucevherat.com ve bağlı olduğu Anatolia Mücevherat  Kuyumculuk San.  Ve Tic. Ltd. Şti. mülkiyetindedir ve yasal koruma altındadır. Bu site üzerinde sunulan metin ve grafik dosyaları copyright ve/veya müseccel marka kanunlarıyla ya da başka herhangi bir yolla https://www.anatoliamucevherat.com’a ait tescilli tasarım olarak korunmaktadır. Bu sebeple internet sitesi ve varsa uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı her metin ya da görsel materyal dahil,  hiçbir unsur önceden izin alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'un izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde Reis Kuyumculuk her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.
 
3.8. İnternet sitesi ile mobil uygulamaya ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, sitede yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Anatolia Mücevherat Kuyumculuk San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır. 

3.9. İnternet sitesinden Anatolia Mücevherat Kuyumculuk'un sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'un işbu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan, hiçbir hal ve surette hukuki, cezai, idari ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İşbu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen Üye ve Kullanıcılara aittir.

3.10. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk'un her ne sebeple olursa olsun üyelik işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.11. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.

3.12. Havale/EFT siparişlerinde, 72 saat içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından "havale/EFT yaptım" butonu tıklanarak ve/veya elektronik posta yoluyla işlemin gerçekleştirildiği tarafımıza bildirilmeyen siparişler iptal edilir.

3.13. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk,  www.anatoliamucevherat.com internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına herhangi bir cezai şart, faiz vs. olmaksızın, aynen iade edilir. 

3.14. Sitemize hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde Üye ve Kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî ve cezai hakkı saklı tutulmaktadır.

3.15. Üyenin, üyelik adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer üyelerin bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Üyenin buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan üye sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk üyeye  ait olacaktır.

4. YÜKÜMLÜLÜKLER 

4.1. Üye ve Kullanıcılar siteyi kullanırken Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukuki, cezai ve idari her türlü sorumluluğun Üye ve Kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. 

4.2. Üye ve Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz. 

4.3. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un, Üyeleri ve Kullanıcılarının 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Üye veya Kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.

4.4. Üye ve Kullanıcı, işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Anatolia Mücevherat Kuyumculuk'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, Üye ve Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari, adli para cezaları için Üye ve Kullanıcılarına aynen rücu hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.5. Üye, üyeliğini iptal etmek istemesi halinde, bu   talebini info@anatoliamucevherat.com adresine e-posta ile ya da 0312 236 25 23 numaralı telefona bildirmelidir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde üye olarak siteye giriş yetkisi kaldırılacaktır.

4.6. Kullanıcı ve Üyelerin,  Anatolia Mücevherat Kuyumculuk ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen onların sorumluluğunda olup işbu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Anatolia Mücevherat Kuyumculuk hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz. 

4.7. Üyenin hesabını sonlandırması halinde Anatolia Mücevherat Kuyumculuk hesaba ilişkin bilgileri kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde silme/silmeme, üçüncü kişilerle paylaşma/paylaşmama hakkını saklı tutar. Üyenin bu halde Anatolia Mücevherat Kuyumculuk'tan hiçbir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır. 

4.8. Üyelerin diğer üyelerle ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, üyeler diğer üyelerle ve/veya üye olmaksızın Kullanıcı kimselerle siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmi makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde Üyelerin kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'un Üyelik hesabını sonlandırma ve doğmuş ve/veya doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır. 

4.9. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk,  internet sitesinin, mobil uygulamasının virüs vs. yazılımları içermemesi amacıyla alabileceği tedbirleri almış olmasına rağmen Üyelerin  nihai korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Üyelerin internet sitesine girmesiyle, mobil uygulamayı kullanmasıyla, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan Üye sorumlu olduğunu bulunmaktadır.

4.10. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk işbu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Üye ve Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır.

4.11. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk, Üyelerinin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz. 

4.12. İnternet sitesinde, mobil uygulamada, Üye ve Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen onların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. Anatolia Mücevherat Kuyumculuk’un bu kişiler tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Üye ve Kullanıcılarının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

4.13. Üye ve Kullanıcıların işbu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde bu kişilerin sözleşmesi Anatolia Mücevherat Kuyumculuk tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

4.14. Taraflar, Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 

5. YÜRÜRLÜK 

İşbu üyelik formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Üye, işbu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir.Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın Anatolia Mücevherat Kuyumculuk tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

6. YETKİLİ MAHKEME

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

7. TEBLİGAT 

7.1. Üyenin , Anatolia Mücevherat Kuyumculuk 'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Üyeye yapılan her türlü bildirimin, Üyeye postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir.

7.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 

Üye, bu üyelik sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticari içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.